Haber

105 yaşındaki Fatma Nine ve 80 yaşındaki kızının duygusal sohbetleri

Adıyamanlı 105 yaşındaki Fatma Nine ve 80 yaşındaki kızının duygusal konuşmaları

ADIYAMAN – Beyin sarsıntısı nedeniyle ayrı düşen 80 yaşındaki kızına 3 ay sonra kavuşan 105 yaşındaki Fatma Nine ve kızının sohbetleri duygulandırdı.

105 yaşındaki Fatma Nine, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinden sonra ayrı düştüğü 80 yaşındaki kızıyla önceki gün buluştu. Görüşmede anne-kız arasındaki aşk duygu yüklüydü.

Adıyaman’da 105 yaşındaki Fatma nine ile 80 yaşındaki kızı Zekire Şahin’in yaşadığı ev, 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde ağır hasar gördü. Adıyaman’da depremin ardından vatandaşların tahliyesi sırasında 105 yaşındaki Fatma Nine ve kızı Zekire Şahin farklı uçağa bindirilerek farklı illere gönderildi. 3 aydır hasret çeken Fatma nine ve Zekire Şahin, Adıyaman’a getirildi. 3 ay aradan sonra yeniden buluşan anne ve kızının sohbeti duygu yüklüydü.

Türkçe bilmeyen ve Kürtçe konuşan Zekire Şahin, “Dünyada oldukça anneme kurban olurum. Ölen kardeşimin mezarına da anneme de kurban olurum. Allah’a dua ettim. o halde ölecek olsam bile annemin ölümünü görmemek için 3 gün önce ölecektim depremde buraya geldim annem orda oturuyordu ben buraya otur dedim ve ben Konuta gidecektim. Eve gittiğimde annem yoktu ve annemin nereye gittiğini öğrenemedim. Aldılar” dedi.

105 yaşındaki Fatma Nine, “İnsanın özlediği karaciğer değil mi? Bu karaciğer” dedi.

haberaltinozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu