Ekonomi

Ameresco, Bureau County’deki en büyük güneş enerjisi çiftliğini tamamladı

DEPUE, Ill. – Ameresco, Inc., güç verimliliği ve yenilenebilir enerji konusunda uzmanlaşmış saf teknoloji entegratörü. (NYSE: AMRC), DePue, Illinois’de 26,3 MW DC, 20 MW AC güneş enerjisi çiftliğinin tamamlandığını duyurdu. Bu proje, Illinois’in 2025 yılına kadar %25 yenilenebilir enerji hedefine doğru önemli bir adımı işaret ediyor. Bureau County’nin en büyüğü olan güneş enerjisi tesisi, 65.000’den fazla fotovoltaik panelle donatılıyor ve yılda 37.000 megawatt saat temiz enerji üretmesi bekleniyor.

Terk edilmiş bir alanda geliştirilen DePue güneş enerjisi çiftliği Ekim 2019’da planlara başladı ve şu anda tamamen faaliyete geçti. Ameresco, her yıl 25.947 metrik ton CO2’yi dengelemesi öngörülen projenin geliştiricisi, kurucusu ve sahibi olarak hareket etti. Bu, bir yıl boyunca 5.509 arabanın yoldan çekilmesine veya 3.280 eve elektrik sağlanmasına eşdeğerdir.

Yerel yetkililer projenin tamamlanmasından duydukları gururu dile getirdi. Köy Lideri Daniel Hoffert, güneş enerjisi çiftliğinin topluma ve bölgeye getirmesinin beklendiği çevresel etkiyi ve ekonomik refahı vurguladı. DePue Köyü, üretilen elektriği kullanarak enerji maliyetlerinde değerli tasarruflar sağlayacak ve Bureau County’nin emlak vergisi gelirlerini artıracak.

Ameresco, işletme ömrü boyunca güneş enerjisi çiftliğine bakım ve destek hizmetleri sağlamaya devam edecek.

Bu makalede yer alan bilgiler basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberhavran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu