Haber

Bartın’daki Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Otistik ve Engelli Bireylerin Zeybek Dansı İçinizi Etkiledi

Bartın’da düzenlenen Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarında tekerlekli sandalyeyle tören alanına gelen otistik ve engelli bireylerin sergilediği zeybek oyunu izleyenleri duygulandırdı. Törende komandoların gösterileri izleyenleri heyecanlandırdı.

Bartın Ömertepesi futbol sahasında düzenlenen tören, Bartın Valisi Nurtaç Arslan’ın protokol ve vatandaş bayramını kutlamasıyla başladı. Törende konuşan Vali Arslan, “Bugün bizim için çok özel ve onurlu bir gün. Bugün, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en yönetim’ dediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutluyoruz. Geleceğimizin teminatı, dirilişimizin simgesi olan Türk milletinin fıtratına ve şiarına uygun” dedi. “Bunu kutlamanın haklı gururunu ve büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Türk milletinin en büyük bayramı ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Şiirlerin okunduğu ve halk oyunlarının sergilendiği programda Bartın Gündüz Bakımevi, Rehabilitasyon ve Aile Uygulama Merkezi’nin gösterisi büyük ilgi gördü. Bartın Otizmli ve Engelliler Eğitim Dayanışmaya Destek Gösterisinde Spor Kulüpler Birliği’ne üye otizmli ve engelli bireyler zeybek oynadı. Tekerlekli sandalyeleriyle alana gelen engelli ve otizmli vatandaşlar performanslarıyla izleyenleri duygulandırdı.

Anaokulu öğrencilerinin kırmızı beyaz balonları gökyüzüne bıraktıkları programda gençler jimnastik, tekvando, kick boks gibi çeşitli etkinliklere katıldı. spor Ülkenin çeşitli yerlerinde hünerlerini sergilediği gösteriler düzenledi. Gözleri bağlı sporcunun gösterisi dikkatle izlendi.

Programda Jandarma Özel Harekat komandolarının gerçekleştirdiği gösteri de izleyenleri gururlandırdı. Komandolar tüfekleriyle yaptıkları hareketlerle izleyenleri coşturdu, dostlarına güven, düşmanlarına ise kaygı aşıladı. Gösterinin sonunda komandolar uzun süre ayakta alkışlandı.

Program tören yürüyüşüyle ​​sona erdi. Komandolar ile motorlu jandarma ve polis ekiplerinin protokolün önünden geçerken gösterdiği performans da takdir topladı. – BARTIN

pazarlarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu