Haber

BM ofisi önünde feminist grupların İsrail protestosu

– BM ofisi önünde feminist grupların İsrail protestosu

GAZZE – Filistin’in Batı Şeria’nın güneyindeki El Halil kentinde yaşayan kadınlar, Birleşmiş Milletler ofisi önünde düzenledikleri İsrail karşıtı protestoda, uluslararası toplumun Filistinli kadın ve çocukları savunma sorumluluklarını yerine getirmesini talep etti.

İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınları devam ederken İsrail karşıtı protestolar da sürüyor. Batı Şeria’nın Hebron kentindeki kadınlar ve feminist grup üyeleri, İsrail’i protesto etmek için şehirdeki Birleşmiş Milletler ofisi önünde toplandı. Göstericiler, Gazze Şeridi’ndeki işgal saldırısını kınayan sloganlar attı. Feminist gruplar, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde konutları ve sivilleri hedef alması sonucu şehit olan Filistinli çocuk ve kadınların fotoğraflarının yer aldığı pankartlar taşıdı. Birleşmiş Milletler ofisi önünde çocukların korunmasını talep eden Filistinli kadınlar, uluslararası toplumu İsrail işgaline karşı acil ve önemli adımlar atmaya davet etti.

“Gazze’de kadın ve çocukların soğukkanlılıkla öldürüldüğünü görüyoruz”

El Halil Valiliği Kadın ve Çocuk Dairesi Müdürü Iman Abu Rayyan, İsrail işgalinin Gazze Şeridi’nde kadın ve çocuklara yönelik katliamlarının durdurulması gerektiğine dikkat çekti.

Ebu Reyyan, “Gazze’de kadın ve çocukların soğukkanlılıkla öldürüldüğünü görüyoruz” dedi. Abu Rayyan, kadınlara yönelik çalışan kurumların İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Filistinli kadınlara yönelik saldırılarının durdurulmasını her zamankinden daha fazla istediğini belirtti. Feminist aktivist Sanaa Al-Sharif, “özgür dünyaya, İsrail ordusunun Filistinli kadınlara yönelik katliamlarını durdurmak için müdahale etmeye” çağrıda bulundu. Aktivist Maryam Nassar, İsrail’in katliamları nedeniyle Gazze Şeridi’nde kadına yönelik şiddetin arttığını belirterek, kadın ve çocuklara yönelik saldırıların durdurulması için tüm uluslararası toplum ve kurumların müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu