Ekonomi

Coinbase enflasyona endeksli kripto ile ilgileniyor

ABD kripto varlık platformu Coinbase, yeni bir blok zinciri üzerinde çalışan geliştiricileri, satın alma gücünü korumak için enflasyon oranını izleyen stablecoin’lerin nasıl oluşturulacağına odaklanmaya teşvik etti.

Coinbase, 24 Mart tarihli bir blog gönderisinde, özellikle yaşam maliyetine sabitlenmiş kripto varlıklarla (flatcoinler) ilgilendiğini belirtti.

Bir Coinbase gönderisinde, bankacılık sisteminin son zamanlardaki zorlukları göz önüne alındığında, stablecoin’lerin potansiyelini keşfetmenin “her zamankinden daha önemli” olduğunu belirtti.

Sabit paraların sabit bir fiyatı olmalıdır (genellikle 1 $). Bu, kripto yatırımcılarına fonlarını oldukça değişken dijital varlık piyasasında park edecekleri bir yer sağlar.

Pandemi sonrası artan fiyat baskılarına karşı bir tampon görevi göreceği için bir enflasyon sınırlama katmanının bu talepten faydalanması bekleniyor.

Coinbase ise geçtiğimiz ay, iyi bilinen Ethereum ağındaki işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmeyi amaçlayan katman-2 blockchain Base’i piyasaya sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu