Haber

DEM Parti Sözcüsü Doğan: Tek bir oyumuzun heba edilmesine izin vermeyeceğiz

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, oy kullanma işlemleri sırasında özellikle bölge illerinde yaşanan ihlal iddialarına dikkat çekerek “Öfkelisiniz biliyoruz ama öfkenizi oy kullanarak sandıklara akıtın. Oy kullanın sandıklarınıza sahip çıkın ki oradan iradenizin gücü, irademizin gücü ortaya çıksın” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, devam eden seçimlere ilişkin parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

MA’nın aktardığına göre, seçmenlere oylarını kullanma ve sandıklara sahip çıkma çağrısında bulunan Doğan, bilgi kirliliğine karşı da seçmenleri uyardı.

‘DEM PARTİ TÜM GÜCÜ İLE SAHADA’

Seçim Takip Koordinasyona sürekli bilgi akışı olduğunu, kendilerine gelen bilgilere dair gün boyu açıklama yapacaklarını belirten Doğan, “Sahada ne olduğu çok merak ediliyor. Bir yandan da büyük bir bilgi kirliliği söz konusu. Öncelikle bütün DEM Parti gönüllülerine şöyle bir çağrıda bulunmak istiyorum; Lütfen müsterih olun, DEM Parti tüm gücüyle sahada” dedi.

‘OYUNUZU KULLANIN SANDIKLARI TERK ETMEYİN’

Doğan, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Kürt illerinde saat 16.00’ya kadar oylarınızı kullanabiliyorsunuz. Diğer bölgelerde saat 17.00’ye kadar. O yüzden çağrım DEM Parti emektarlarına, gönüllülerine. Çok büyük sorumluluklarla oyunu bugüne kadar taşıyanlara. Lütfen oyunuzu kullanmaya gidiniz, oylarınızı kullanınız, iradenize sahip çıkınız ve oylarınızı kullandıktan sonra oy kullandığınız sandığı, oy kullandığınız bölgeyi terk etmeyin. Bu sizin hakkınız.

‘KENDİMİZİ DE KENTİMİZİ DE BİZ YÖNETECEĞİZ’

DEM gelir devran döner dedik. Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz dedik ve 31 Mart’a gelirken, yani bugüne ulaşırken kampanyamızı bu şekilde yürüttük. İşte şimdi tam da bunun zamanı. Bunu nasıl yapacağız? Oylarımızla yapacağız. Önce oylarımızı kullanacağız sonra da oy kullandığımız sandıklarda oylarımıza sahip çıkacağız. Türkiye’nin dört bir yanında çok büyük bir coşkuyla, çok büyük bir sahiplenmeyle, gür bir sesle yürüttük bu seçim kampanyamızı. Nasıl yürüttük peki? Tüm engellemelere rağmen, karşımızda herhangi bir siyasi parti rakip olarak yer almadı. Özellikle Kürdistan’da. Karşımızda devletin bütün olanaklarını bir siyasi parti lehine kullanan mülki amirlerden kolluk güçlerine kadar ne yazık ki bu konuda açıklamalar yapmış olmamıza rağmen bugün dahil olmak üzere bundan vazgeçmeyen, vazgeçmemekte ısrar eden usulsüzlük, hukuksuzluk ve kanunsuzluk yapmakta herhangi bir beis görmeyen bir iktidar bloğu ile mücadele ettik.

‘ÖFKENİZİ SANDIĞA AKITIN’

Öfkelisiniz biliyoruz ama öfkenizi oy kullanarak sandıklara akıtın. Oy kullanın sandıklarınıza sahip çıkın ki oradan iradenizin gücü, irademizin gücü ortaya çıksın. Tüm dünya ve Türkiye kamuoyu haklı iradenizi ve haklı sahiplenmenizi görsünler.

‘TEK BİR OYUMUZUN HEBA EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’

Özellikle Kürdistan coğrafyasında yaşayan Kürt halkına sesleniyorum; bu emek ve bedeller, bugüne ulaşan mücadele tarihimiz bu büyük emek ve bedellerin göstergesidir. Bugüne kadar başardık, bugünden sonra da başaracağız. Moralinizi bozmayın. Bilgi kirliliğine kulaklarınızı kapatın, oylarınızı kullanın ve sandıklarınıza sahip çıkın. Tek bir oyumuzun dahi heba edilmesine müsaade etmeyeceğimizi, bu konuda ilgili ve yetkili arkadaşlarımızın her mahallede her sandık başında olduğunu, DEM Parti’nin hilelere müsaade etmeyeceğini bilmenizi istiyoruz. Partimiz tüm kadrolarıyla iradenizin doğrudan sandığa yansıması için eksiksiz yansıması her il, ilçe ve beldeyi dikkatle ve büyük bir titizlik ve hassasiyetle takip ediyor.

‘HER OY BARIŞ, ÖZGÜRLÜK İÇİN KULLANILIYOR’

İrade gaspına karşı kullanılacak her bir oy demokrasi, özgürlük, eşitlik, adalet ve barış için kullanılıyor. O yüzden son saatler sevgili DEM Parti gönüllüleri. Oylarınızı kullanın ve oylarınıza sahip çıkın. Bilgi kirliliğinden etkilenmeyin. Şunu bilin ki DEM Parti bütün gücüyle hem sahada hem merkezde oylarınızı, iradenizi, oylarımızı, irademizi korumak için gerekli tüm önlemleri, tedbirleri aldı, alıyor ve büyük bir hassasiyetle, titizlikle takipteyiz. Sakın ola ‘benim oyumla ne değişir’ diye düşünmeyin. Bunu kampanyamız boyunca da söyledik. Demokratik yollarla, demokratik yol ve yöntemlerle, oyumuzu kullanarak, irademize sahip çıkarak bugüne kadar pek çok hileyi pek çok oyunu boşa çıkarttık.

‘BİR OYLA ÇOK OYUN BOŞA ÇIKAR’

Bir oylar çok şey değişir. Bir oyla çok oyun boşa çıkar. Oylamaya katılım ne kadar fazla olursa seçimdeki usulsüzlüklerin, hukuksuzlukların ve hilelerin önüne o kadar güçlü bir şekilde geçebiliriz. Dolayısıyla bunlara geçit vermeyelim. Yine ne diyoruz, ne dedik kampanyamız boyunca? Hep beraber sizler de gür bir sesle her yerde ne dediniz? Muş’tan Şırnak’a, Şırnak’tan İstanbul’a dediniz ki oylar namustur, namus satılmaz. Bu sizin sloganınız. Bu kitlelerin, halkın sloganı. Kendiniz bu sloganla aslında tavrınızı ve iradenizi sahada da mitinglerde de Newroz alanlarındaki görkem duruşunuzla ortaya koydunuz. O nedenle sevgili Kürdistanlılar; hiçbir hile, usulsüzlük ve oyun sizin gücünüzden, sizin sahiplenmenizden, sizi iradenizden vazgeçmeyesinizden ve kararlı duruşunuzdan daha büyük değil, olamaz.

SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞÜRENLERİ TAKİP EDİYORUZ

Seçimlere gölge düşürmeye çalışanları saatlerdir bizler de takip ediyoruz ve özellikle iradenize gölge düşürmeye çalışanlara en büyük yanıtı kullandığınız oylara sahip çıkarak verebilirsiniz. Tekrar hatırlatıyorum; parti yöneticilerimiz, avukatlarımız, adaylarımız, il ilçe seçim kurulu üye ve temsilcilerimizle kısacası tüm görevli ve yetkili arkadaşlarımızla birlikte her türlü usulsüzlüğün peşinde olacağız. Bunların peşini bırakmayacağız. Hilelere geçit vermeyeceğiz.

142 NO’LU BELGE

Bir başka önemli konu. 142 No’lu belge. Her bir DEM Partili 142 Nolu belgenin kullanımı karşısında ne yapması gerektiğini biliyor. Mükerrer oy kullanılmasın, yeni usulsüzlükler yapılmasın diye üzerine düşeni yapmalıdır. Yine diyorum çünkü bu konuda kimi usulsüzlükler yapılıyor bu usulsüzlük yılların meselesi. Oy kullanacak kişilerin nasıl siz oy kullandığınızda sizin kimlik bilgilerimiz detaylı bir şekilde inceleniyor, sizden kimlik talep ediliyorsa 142 No’lu belge ile oy kullananlar da lütfen aynı şekilde belgelerine detaylı ve dikkatli bir şekilde inceleyin. Belge ile bu kimlik kartlarını karşılaştırın. Bu da yetmiyor bu belge de hangi seçim türünde oy kullanabileceği yazılı.

Biz oyumuzu kendi varlığımıza, dilimize veriyoruz, kimliğimize, farklılıklarımıza veriyoruz. Bir arada yaşam için verdiğimiz mücadeleye, demokrasi, eşitlik, barış, özgürlük, ama onurlu bir yaşam için verdiğimiz bedeller ve bundan sonraki vazgeçmeyişimiz için veriyoruz dediniz hep. İşte şimdi onun zamanı. Lütfen kendimizi ve kentimizi nasıl yöneteceğimizi gösterebilmemiz için sandıklara gidin. O moralinizi, o coşkunuzu o görkemli duruşunuzu bugün sandıklara akıtın ve buradan çıkacak iradenizle hep beraber çok büyük bir halay kurabileceğimiz her yerde govende durabileceğimiz bir günün sonunda sizlere zafer haberleri verebilelim. Birlikte bu haberleri kutlayabilelim.

DEM PARTİ SAHAYA HAKİM BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Özellikle Kürdistanlılar için tekrar hatırlatıyorum. Kürdistan’ın her yerinde saat 16.00’da yani saat 4’te. Erken başladığı için erken bitiyor. Aslında bu bir yanıyla iyi. Mübarek Ramazan ayındayız. Oylarınızı kullanıp gönül rahatlığıyla iftar saatine yetişebilirsin. Yine tekrar ediyoruz; buradayız, sahadayız, okullardayız, oy kullandığınız her yerdeyiz. Ama sizler de oy kullandığınız her yerde bulunmalısınız. Hep birlikte oylarımıza ve sandıklarımıza sahip çıkalım. İradelerimize gölge düşürmek isteyenlere en güçlü bir şekilde en demokratik bir şekilde anti demokratik uygulamalara karşı olması gereken yanıtlı oylarımıza ve sandıklarımıza sahip çıkarak gösterelim. Saat başı en geç size yeni açıklamalar yapacağız yeni bilgiler vereceğiz. DEM Parti sahaya hâkim, hep birlikte başaracağız.

Türkiye’nin her yerinde DEM Parti ekipleriyle üyeleri ve gönüllüleri ile sahaya hâkim. Rahat olun, müsterih olun oylarını kullanın sandığınızı koruyun. Birlikte başaracağız.”

TÜLAY HATİMOĞULLARI: TAŞINAN SEÇMENLERE GEÇİT VERMEYELİM

DEM Parti Eş Genel Başkanları da sosyal medya hesaplarından çağrı yaparak “Taşımalı seçmenlere geçit vermeyelim” mesajı paylaştılar.

Tülay Hatimoğulları “Sevgili Halklarımız, Değerli gençler, kadınlar… Özelikle Ağrı, Şırnak, Hakkari, Amed, Van, Dersim, Bitlis ve ilçeleri olmak üzere Kürdistan illerinde sandıkların kapanmasına 2 saat kaldı. Taşınan seçmenlere geçit vermeyelim. Lütfen sandıklara gidelim ve oyumuzu kullanalım. Bir oy ile oyunları bozalım. İrademizi en güçlü şekilde sandıklara yansıtarak seferberlik ruhuyla birlikte kazanalım” paylaşımı yaptı.

BAKIRHAN: BÜYÜK ZAFERE SAATLER KALDI

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ise paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli gençler, kadınlar,

31 Mart büyük zaferine saatler kaldı. Sandıklar Kürdistan’da 16.00’da (4’te), Türkiye’de 17.00’da (5’te) kapanacak. Son iki saatte seferberlik ruhuyla oylarımızı kullanalım, oylarımıza sahip çıkalım. Haram seçmene, her türlü eşitsizlik ve hukuksuzluğa karşı bir oyla tarihi cevap verelim.”

(HABER MERKEZİ)

lalapasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu