Haber

Erdoğan’ın hastalığından sonraki ilk fotoğrafı: Putin ile telefonda görüştü

Rusya ve Türkiye, Mersin Akkuyu Nükleer Santrali’nin ilk yakıtını yüklemeye hazırlanırken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüştü.

İki liderin görüşmesinde; Akkuyu Nükleer Santrali ve ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel sorunlar ele alındı.

Toplantıda; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Başkanı Hakan Fidan da yer aldı.

Erdoğan, bugün Birinci Nükleer Yakıt Teslim Töreni’nin yapılacağı Akkuyu Nükleer Santrali’ne katkılarından dolayı Putin’e telefonla teşekkür etti. Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin gelişmeler bağlamında önerilen çalışma kümesi üzerinden yeni girişimlerin çalışılabileceğine de değindi.

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da geçmiş olsun dileklerini iletti.

KREMLİN İSİM SAATLERİNDE TOPLANTI OLACAĞINI AÇIKLADI

Kremlin’den yapılan açıklamada, Erdoğan’ın sağlık sorunlarıyla ilgili haberlerden haberi olmadığı belirtildi:

“Erdoğan’ın sağlığı hakkında herhangi bir bilgimiz yok. Putin ve Erdoğan bugün daha sonra bir telefon görüşmesi yapacak.”

Geçtiğimiz gün Kanal 7-Ülke TV ortak yayınında üşüttüğünü ve hastalandığını ifade eden Erdoğan, Mersin mitingini erteledi ve Akkuyu Nükleer Santrali’nin açılışına internet üzerinden katılacağını duyurdu.

ERDOĞAN SAĞLIKLI VE GÜZEL

Erdoğan’ın hastalanması sonrası Batı merkezli medya “Erdoğan kalp krizi geçirdi”Başkan Yardımcısı Oktay ve İrtibat Lideri Fahrettin Altun, sözle ilgili tartışmaları yalanladı.

Putin ile görüşmesine ilişkin yayınlanan fotoğraflarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlıklı ve dinç olduğu görüldü.

KAYNAK: HABER7

haber-savsat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu