Haber

Eski MHP Dilovası İlçe Başkanı Demiray hakkında ‘cinsel saldırı’ şikayeti

Kocaeli MHP Dilovası İlçe Başkanlığı’nda görev yapan KA, 30 Mart’ta Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek MHP İlçe Başkanı Ali Demiray’ın kendisine ‘cinsel saldırıda bulunduğunu’ belirterek şikayetçi oldu.

31 Mart’ta ‘sağlık sorunları’ nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıklayan Demiray, kendisine şantaj yapıldığını iddia etti.

‘KADINA HAKKI VER’

Birgün’ün haberine göre, dönem KA’da “Eşimden boşandım ve çocuğumla ayrı yaşamaya başladım. Çocuğum olduğu ve ailemin durumu iyi olmadığı için çalışamıyordum, bu yüzden bana yardım edemediler. MHP binasının önünden geçerken aklıma yardım istemek geldi. MHP bana yardım etmeye başladı. Numaram MHP İlçe Başkanlığındaydı. Kasım 2022’de MHP Dilovası İlçe Başkanı beni partiye davet etti. ‘MHP parti binasında mı çalışıyorsunuz?’ söz konusu. Ben de çalışmak zorunda olduğum için kabul ettim” dedi.

KA, göreve başladıktan kısa bir süre sonra MHP’li Demiray tarafından sözlü ve fiziki cinsel saldırıya uğradığını söyledi.

KA’nın ifadesinde, “Parti binasındaki Ali Demiray bana ‘kadınlığını ver’ dedi. Senin de bazı şeylere ihtiyacın var. Aklını boşaltmak istersen beni ara. Sen güzelsin, hoşuma gitti. Fiziğin de çok güzel…” dedi.

MHP’li Demiray ifadesinde farklı zamanlarda fiziksel cinsel saldırıya devam ederken, KA BirGün’e yaptığı açıklamada, “Demiray ‘Bana bir şey olmaz. Her şekilde yırtarım’ dedi. MHP İl Başkanı ile görüştüm ‘gereken yapılır’ dedi ama yapılmadı.Benim psikolojim bozuldu.Günlerce evden çıkamıyorum.Kiramı ödeyemiyorum çünkü ödeyemiyorum. ‘Çalışıyorum, geçimimi sağlayamıyorum’ dedi.

SAĞLIK NEDENLERİYLE İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

MHP’li Ali Demiray, “Ben bir şey yaptım şikayetini geri çekecek. Bana şantaj yapıyorlar. Polise haber vereceğim” dedi. Öte yandan Demiray, KA’nın şikayetinden sadece bir gün sonra 31 Mart’ta, “Sağlık nedenleriyle Milliyetçi Hareket Partisi Dilovası İlçe Başkanlığı görevimden istifa ettim. Teşkilatlarım ve liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin her zaman emrindeyim” diyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı.

habercifteler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu