Teknoloji

Google, Afrika’nın dijital altyapısına yöneldi: 20 bin Nijeryalı genci eğitecek!

Afrikalı yöneticiler Salı günü, Google’ın 20.000 Nijeryalı kadın ve gence dijital beceriler konusunda eğitim vermeyi ve hükümetin ülkede bir milyon dijital iş yaratmasına yardımcı olmak için 1,2 milyar naira (1,6 milyon dolar) hibe sağlamayı planladığını söyledi.

Başkan Yardımcısı Kashim Shettima, Abuja’daki bir toplantıda Google Afrika yöneticilerine Nijerya’nın genç nüfusu için dijital işler yaratmayı planladığını söyledi. Shettima, iş yaratma konusunda bir zaman çizelgesi vermedi.

NİJERYA GENÇLERİ DİJİTAL EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK

Reuters’in bildirdiğine göre, Google Afrika yöneticileri, Veri Science Nijerya ve Afrika için Yaratıcı Endüstriler ile ortaklaşa hayırseverlik kolundan bir hibenin programı kolaylaştıracağını söyledi.

Shettima, Google’ın girişiminin hükümetin gençlerin dijital ekonomiye katılımını artırma taahhüdüyle uyumlu olduğunu söyledi. Şettima, hükümetin proje üzerinde ülke bankalarıyla da çalıştığını sözlerine ekledi.

GOOGLE, AFRİKA’DA DİJİTAL ALTYAPIYA YATIRIM YAPMAYI KABUL ETMİŞTİR

Google Batı Afrika Direktörü Olumide Balogun, şirketin Nijerya’daki kadınları ve gençleri finanse edeceğini ve dijital beceriler kazandıracağını, ayrıca yeni başlayanların büyümesini destekleyeceğini ve bunun da istihdam yaratacağını söyledi.

Google Afrika’nın hükümet ilişkileri ve kamu politikası direktörü Charles Murito, toplantıda Google’ın Afrika genelinde dijital altyapıya yatırım yapmaya kararlı olduğunu ve dijital dönüşümün bir istihdam sağlayıcı olabileceğini ekledi.

“1 dolar = 759,00 naira”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu