Sağlık

Hacamat hangi hastalıklarda yapılır, nasıl yapılır? 2023 Hacamat takvimi: Manevi hacamat bölgeleri…

Günümüz insan emeği tekniklerine her geçen gün bir alternatif daha eklenmektedir. Vücudun mevcut direncini güçlendirmede rol oynayan hacamat sistemi de bunlardan biridir. Tercih eden kişileri oldukça mutlu eden bu tedavi, bireye hem ruhsal hem de fiziksel olarak katkı sağlamaktadır. Hacamat yaptıran kişinin dikkat etmesi gereken bir takım günler ve manevi hacamat bölgeleri vardır. Bu tedavi yönteminden en iyi şekilde faydalanabilmek için tüm detaylara dikkat etmek gerekmektedir. İşte hacamat ile ilgili detaylar…

HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR? HANGİ HASTALIKLARA GÜZELDİR?

Deri altında biriken ve vücutta hastalıklara neden olan zehirli kanın vücuttan atılması işlemine hacamat denir. Peygamberimiz (sav)’in emrettiği ve bizzat uyguladığı sünnet tedavi yöntemidir. Deri altından alınan kan ile damardan alınan kan arasında oldukça fark vardır.

Deri altında kılcal damarların sonunda toksik sorunlarla karşılaşan kanın arındırılması ve vakum sistemi ile dışarı atılması ileride oluşabilecek çok önemli hastalıkların önüne geçebilmektedir. Adeta bir arınma formülü olan bu tedavi yöntemi, alanında uzman kişilerin onayı ile gerçekleşmektedir.

Mevcut sağlık durumunu korumak ve hastalıklardan korunmak için yılda en az 2 kez hacamat tedavisi yaptırmak gerekmektedir. Düzenli olarak hacamat yaptıranlarda kışın nezle, grip gibi hastalıklara yakalanma riskinin azaldığı ve dirençlerinin çok daha güçlü olduğu gözlemleniyor.

HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?

– Hacamat kanı toksinlerden arındırır ve kandaki toksinlerden arındırır.

– Hacamat vücudu rahatlattığı için sınır ve gerginliği üzerimizden uzaklaştırır.

– Hacamat olmak, üst solunum yollarından bulaşan rastgele bir hastalık olan soğuk algınlığının daha hafif seyretmesini sağlar.

– Kronik baş ağrılarının ve baş dönmesinin giderilmesinde değerli bir rol oynar.

– Kan yapısını uyararak kansızlık tedavisine katkı sağlar.

– Sürekli yorgunluk ve uyuşukluk duygumuzu ortadan kaldırır.

– Hacamat, hücrelerin ortasında bulunan matriksteki viskoziteyi (yapışkanlığı) azaltır.

– Hacamat kas ve bağ dokusunda esnekliği arttırır.

– Hacamat kan damarlarının geçirgenliğini arttırır, böylece organlara daha fazla oksijen harcanır ve hücreler yenilenir.

– Hacamat aynı zamanda görme hücrelerini de yenileyerek gözlerin daha keskin görmesini sağlar. Göz hastalıklarının tedavisinde de yardımcı olur.

– Uykusuzluk, uyum bozukluğu, çok uykumuz olduğu halde uyuyamama günümüzün en yaygın uyku sorunları arasında yer almaktadır. Hacamat, sınırları hafifleterek tüm uyku sorunlarına devadır.

– Her türlü mide rahatsızlıklarını ve bağırsak rahatsızlıklarını giderir.

Yüzde oluşabilecek sivilce ve yağ bezelerinin oluşumunu engellerler.

HACAMAT NASIL YAPILIR?

Hacamat iğnesi ile cilt üzerine çizim yapılarak; Bardak, kavanoz ya da şişenin emme gücü ile kan deri altından çekilir. Deri altında biriken kirli kan koyu renkli jöle kıvamındadır ve bağışıklık sistemini olumsuz etkileyerek birçok hastalığa kapı aralamaktadır. Bu kirli kan hacamat işlemi ile alınmaktadır.

HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR?

Hacamat günü acil bir uygulama olmadıkça, dünyanın uydusu olan ayın dolunay haline geldikten sonra küçülmeye başladığı zaman diliminde uygulanmalıdır. Bu zaman dilimi, Ay’ın çekim kuvvetinin etkisiyle vücudumuzdaki zehirli maddelerin (kabukların) cilt yüzeyine en yakın olduğu dönemdir.

6 HAZİRAN 2023’ÜN ALTIN ​​SİKTİK GÜNÜ!

Hacamat Günleri belirlenirken Hicri takvim kullanılmaktadır. Çünkü Hicri Takvim, Ay’ın hareketlerine göre hazırlanmıştır. Hicri takvime göre her ayın 15’i, 17’si, 19’u, 21’i, 23’ü ve 25’i hacamat için uygun zaman dilimlerini gösterir.

hacamattan önce  İzlenecek konuları kısaca sıralayacak olursak;

  • Hayvansal ürünleri bir gün önceden tüketmeyin.

  • Bir gün önceden camiye gitmeyin.

  • Bir gün öncesinden ağır ve yorucu işler yapmayın.

  • Bol su tüketin.

hacamattan sonra Dikkat edilecek noktaları şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Üç gün boyunca hayvansal ürün tüketilmemesi daha faydalı olacaktır.

  • Bir gün ağır iş yapılmamalıdır.

  • Bir gün dinlenmeli.

  • Bir gün seks yapılmamalıdır.

  • Hacamat çizikleri tamamen güzelleşene kadar tırnaklarla çizilmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu