Haber

İlham Aliyev ve Mihriban Aliyeva, Ermenistan’da madalya kazanan Türk haltercileri tebrik etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva, Ermenistan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda kazandıkları madalyaları Azerbaycan’a takdim eden Türk halterciler Cansu Bektaş ve Gamze Altun’a tebrik mesajı gönderdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde de yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili Cansu ve Gamze

Erivan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda altın ve gümüş madalya kazandığınız için sizi yürekten kutluyoruz.

Büyük bir marifet, azim ve irade göstererek Türk bayrağını dalgalandırmanız ve İstiklal Marşı’nı söylemeniz tüm Azerbaycan halkını sevindirdi.

Zaferlerinizi Azerbaycan’a sunduğunuz için özellikle teşekkür ederiz. Bu, Azerbaycan’ın olmadığı yerde Türkiye’nin her zaman bizi temsil ettiğini ve haklı davamızı desteklediğini bir kez daha kanıtladı. Bu sarsılmaz Azerbaycan-Türkiye kardeşliğinin bir başka tezahürüdür.

Sizinle gurur duyuyoruz ve gelecekte daha nice zaferler diliyoruz.”

45 kiloda şampiyonada podyuma çıkan milli sporcu Cansu Bektaş, 3 Avrupa gençler rekoru kırarak 3 altın madalya birden kazandı. Bire bir sıklet dalında podyuma çıkan Gamze Altun silkmede 89 kilo ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

Organizasyonun açılış töreninde ülke bayrakları sahnede dururken bir kişi bayrağı Azerbaycan bayrağı taşıyan kızdan alıp yaktı.

Azerbaycan Gençliği ve SporMilli Olimpiyatlar Bakanlığı ve Milli Olimpiyat Komitesi bu durum üzerine sporcuları geri çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu