Haber

İmamoğlu iptal etti! Murat Kurum ‘İlk işim olacak’ diyerek söz verdi

Murat Kurum, İstanbul’da gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri tek tek anlatırken, ‘İlk işim olacak’ dediği projeyi de duyurdu.

Murat Kurum’un açıklaması şöyle:

‘TEMEL ATMA TÖRENİNİ İPTAL ETTİLER’

Marmara Denizimiz Hakkında; İstanbullulara söz verdikleri adımların hiçbirini yapmadılar, atamadılar. Haliç’i ve Marmara’yı koruyacak olanlar; Göreve gelir gelmez Silahtarağa İleri Atıksu Arıtma Tesisi projesini durdurdular. Üstelik bunu “yaprakların alkışlamasını umarak tuhaf bir Temel Atma Töreni” ile yaptılar.

‘SÖZ VERİYORUM’

Burada İstanbul halkına söz veriyorum! Göreve gelir gelmez ilk işimiz Silahtarağa Tesisi’ni İstanbul’un şanına yakışır bir Temel Atma Töreni ile hizmete açmak olacak! Tüm İstanbulluların desteğini ve duasını almak olacaktır.

‘BUNUN ÜZERİNDE KALMAYACAĞIZ’

Elbette bununla kalmayacağız; 9 yeni ileri biyolojik arıtma tesisini bu şehre kazandıracağız. Böylece; Sadece içme suyumuzun değil, Marmara Denizi’nin de kaderini değiştireceğiz. 5 yılın sonunda; Marmara Denizimize bir damla atık su girmeyecek.

6 yeni içme suyu barajı yapacağız. 64 yeni su deposu kuracağız. 27 adet içme suyu terfi istasyonunu hizmete açacağız. Şehrimize 700 km iletim sınırı getireceğiz.
Ve böylece; İstanbul’un su kapasitesini 5 yılda yüzde 21 artıracağımızın ve “su sorunu yaşanmayacak bir İstanbul”un sözünü veriyoruz.

habercifteler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu