Haber

İmamoğlu’nun ‘CHP genel başkan adayı mısınız’ sorusuna yanıt!

Haliç Su Sporları Merkezi’nin açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP için yine değişime vurgu yaptı.

“MENZİL İÇİNDE YÜRÜMEYE KARARLIYIM”

“Değişim konusunda fikrimde net olarak kararlıyım”İmamoğlu şunları söyledi:

“Menzilde yürümeye kararlıyım. Partimizde de bunun olması gerektiğine kararlıyım ki bu ülkede bireylere bağlı bir düzen değil, kalıcı bir demokrasi düzeni var olsun. Nasıl İstanbul’daki değişim çok güzel sonuç verdiyse, başta muhalefet olmak üzere siyasetteki bu değişimin ve kendi partimden başlayan bu kıvılcımın Türkiye için çok iyi olacağına eminim.

“CHP GENEL BAŞKANLIĞI ADAY MISINIZ?”

İmamoğlu “CHP genel başkanlığına aday mısınız?” sorusunu da yanıtladı. İmamoğlu, “Aday olduğum tek bir şey var… İstanbul’da olduğu gibi ülkemizde de büyük bir değişim”ifadeleri kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZÜ HATIRLANDI

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun SÖZCÜ TV’de yayınlanan Önderler Özel programı, “Belediye başkanları seçildikleri belediyelere hizmet etmek zorunda. İmamoğlu, kendisini oradan alıp başka bir iş vermemiz gerektiğini, bunun siyasetin temellerine aykırı olduğunu değerlendirdiğini hatırlatarak, “Televizyon ekranları veya mikrofonlar konusundaki tutarlı duruşumun yanı sıra bir diğer tutarlı duruşum da onu buluyorum. Özellikle siyasi partimin genel başkanına veya siyasi partimin diğer üyelerine ekranlardan mesaj göndermek yanlış, buradan mesaj göndermek yerine birbirimizle konuşmanın daha doğru ve tutarlı olacağını düşünüyorum.”konuşmuştu.

KAYNAK: SÖZCU.COM

muradiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu