Haber

Kayseri Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gönül belediyeciliği ve sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı yatırımlar ve projelerle şehir merkezi ve ilçelerindeki Kayserililerin kalbine dokunuyor. Bu kapsamda Mevlana Mahallesi ve İldem Mahallesi’nde Sosyal Yaşam Merkezleri projesinin üretimini tüm hızıyla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Altınoluk İlçesi’ne Sosyal Yaşam Merkezi kazandırmak için harekete geçti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Melikgazi ilçesi Altınoluk Mahallesi Özgüven Sokak’ta inşa edilecek Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin Temel Atma Töreni gerçekleşti. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Dost, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı katıldı. , Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Müdürü. Sekreter Ahmet Emin Kilci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Altınoluk Mahalle Muhtarı Hayriye Çevrim ve mahalle sakinleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Önder Büyükkılıç, “Kayseri’de hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerimiz yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuşturuyor. “Bir ağabey mantığıyla, 16 ilçe belediye başkanımızı da yanımıza alarak, kentimizin hem merkezini hem de kırsalını canlandırmaya, geliştirmeye, insanların onurlu bir şekilde yaşayabileceği ortamlar yaratmaya özen gösteriyoruz.” dedi.

“BURADA YAŞAM MERKEZİ OLUŞTURULACAK”

Hayırseverliğiyle anılan Kayseri’ye sahip çıkmak için herkesten özen göstermesini isteyen Başkan Büyükkılıç, projede neler yapıldığını şöyle anlattı: “36 sosyal yaşam merkezimiz, 12 kütüphanemiz, 92 sosyal tesisimiz, 45 kurs merkezimiz, 26 yüzme merkezimiz var. Havuzlar, hem merkezde hem de kırsalda, çok şükür bir bütünüz. Burada yapacağımız tesis Melikgazi’nin Altınoluk ilçesi ve diğer mahallelere hizmet verecek. Sosyal yaşam merkezi konsepti içerisinde bay ve bayan yüzme havuzları, fitness salonları, spor salonları, sauna ve buhar odaları, eğitim ve sosyal aktivitelere hizmet edecek derslik ve atölyeler, bilgisayar odası, kütüphane ve kafeteryaya ev sahipliği yapacak. “Çocuk kütüphanesi, diyetisyeni, sağlık odası, idari ofisi ve mescidi ile yaşam merkezi oluşturacak.”

Kocasinan ilçesinde sosyal yaşam merkezi yapılmasına yönelik yeni bir projeyi hayata geçirmeye özen göstereceklerini açıklayan Önder Büyükkılıç, “Aynı zamanda İldem Sosyal Yaşam Merkezi ve Talas Sosyal Yaşam Merkezi de hayata geçirilme aşamasında. “Ayrıca KAYMEK bünyesinde yaptığımız çalışmalarla 5 üniversitenin yanında 6’ncı üniversite olarak faaliyet gösteriyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN GÖNÜL BELEDİYESİ HİZMETLERİ

Amaçlarının sosyal belediyecilik ve gönüllü belediyeciliği vatandaşa yönelik hizmetlere dönüştürmek ve doğrudan hayata geçirmek olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, gönüllü belediyecilik alanındaki çalışmalarını da şöyle anlattı: Yapacak iradeyi gösteriyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Huzurevimiz, Engelsiz Yaşam Merkezimiz, Hasta ve Yakınları Konuk Evlerimiz, Uluçınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezimiz, Glutensiz Kafemiz, Kayserimize yakışan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi. Görmemiş olanların görmesini, gezmemiş olanların da ziyaret etmesini tavsiye ederiz. Bu çalışmalarımızı kütüphanelerimizde ve tesislerimizde sevgili üniversite öğrencilerimize çamaşır yıkama, su faturalarını ödeme, ücretsiz çay, çorba ve internet hizmetleri sunarak yürütüyoruz. Kedi Köpek Barınağının yanı sıra tarım ve hayvancılık alanında koyun, tohum ve ekipman dağıtımımızla da gönlümüzde yer ediniyoruz. “Kayseri’yi 5 yılda yaklaşık 500 milyon TL’lik tarım alanında yeterli seviyeye getirmek için çalışıyoruz.”

“MUHTEŞEM BİR BİNANIN TEMEL ATMA TÖRENİNDEYİZ”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, muhteşem bir binanın temel atma töreninde olduklarını belirterek, “Bu mahalleye büyük değer veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu ilin valisi olarak teşekkür ediyorum. Altınoluk İlçesi sakinleri çok şanslı. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve ekibini duyarlılıklarından dolayı tebrik ve alkışlıyorum. “Çok teşekkür ediyoruz Memduh Başkanım, hayırlı olsun, uğurlu olsun” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Cenabı Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Kayseri’de belediyeler olarak sürekli temel atıyoruz, açılışlar yapıyoruz. Kayseri belediyecilik açısından farklı bir noktada. Burada bu hizmetlerin verilmesinden mutluyuz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKKILIÇ’A HER ALANDAKİ YATIRIM VE HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER

Başkan Palancıoğlu, Başkan Büyükkılıç’a her alanda yaptığı yatırımlardan ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm belediyelerimizle birlikte çalışarak vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Altınoluk Mahallemiz uygun ve güzel bir tesise kavuşuyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh’a teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz tüm ilçelerimizde her alanda çalışmalar yürüterek vatandaşlarımıza destek oluyor. Projelerimizi Büyükşehir Belediyesi ile el ele yürütüyoruz. “Türkiye’de belediyelerin en fazla yatırım yaptığı il Kayseri’dir” dedi. Bu proje için Büyükkılıç’a teşekkür eden Altınoluk Mahalle Muhtarı Hayriye Çevrim, “Mahallemizde bu sosyal tesisin yapılmasına karar vererek bizleri onurlandıran çok değerli belediye başkanım Memduh’a ve Mustafa Palancıoğlu’na mahallem ve mahallem adına teşekkür ediyorum. kendim.”

Konuşmaların ardından Vali Çiçek ve Önder Büyükkılıç’ın katıldığı protokol, dualar eşliğinde düğmeye basılarak Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin temel atma sürecini başlattı.

PROJEDE NELER OLACAK?

Toplam 3 bin 938 metrekare inşaat alanına sahip olan Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitim ve sosyal aktivitelerin yanı sıra bay ve bayan yüzme havuzları, 270 metrekare fitness salonları, 270 metrekare spor salonları, 15 metrekare özellikle spor aktivitelerine yönelik sauna ve 20 metrekarelik buhar odaları. 90 metrekare derslik ve atölyeler, 43 metrekare bilgisayar odası, 231 metrekare kütüphane ve 90 metrekare kafeterya gibi birimler yer alacak. Projede ayrıca çocuk kütüphane salonu ve çocuklar için çocuk oyun alanı da yer alacak.

Projede ayrıca bina genelinde diyetisyen, sağlık odası, idari ofisler, mescit, wc-duş alanları ve tüm bu fonksiyonlara hizmet veren yarı açık ve açık alanlar yer alacak. Kamusal alanlar, bulunduğu alandaki kot farklılıklarına uyumlu bir yapıda oluşturulacak. Vatandaşın hizmetine sunulacak.

haber-karakoyunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu