Haber

Kemer’de 50 milyon liralık altyapı çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, “Kemer İlçesi Muhtelif Mahalleler İçmesuyu ve Kanalizasyon İnşaatı” kapsamında çalışıyor. 50 milyon liralık proje kapsamında 65 kilometre içme suyu, 20 kilometre kanalizasyon altyapısı yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, abonelerine kaliteli ve kesintisiz içme suyu sağlamak ve eksik olan kanalizasyon hatlarını tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Kemer’de ekonomik ömrünün sonuna gelen sınırlar yenilenirken, yeni yapılan bölgelerin içme suyu ihtiyacının karşılanması için çalışmalar yapılıyor.

SÜREKLİ İÇME SUYU

Kemer Kuzdere Mahallesi, Beycik Mahallesi ve Beldibi Çomaklar mevkiinde devam eden çalışma ile içme suyu şebekesi olmayan bölgelerde 45 km’lik içme suyu kısıtlaması yapılırken, 20 km’lik yenilenerek toplamda 65 km’lik içme suyu üretimi gerçekleştirilecek. ekonomik ömrünü tamamlamış içme suyu hattı. Ömrünü tamamladığı için sıklıkla arızalara neden olan boruların değiştirilmesi sayesinde bölgedeki içme suyu hizmeti kesintisiz olarak daha yüksek kapasitede sürdürülürken, değerli su kayıplarının da önüne geçilmiş olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

adilcevazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu