Haber

Konya’da arkadaşlarını darbederek öldüren sanıkların yargılanması sürüyor

Konya’da arkadaşlarını darbederek öldürdükleri ve cesedini su kanalına attıkları iddiasıyla tutuklanan 2 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Arif G. (29) ve Bilal Y. (31) ile taraf avukatları katıldı.

Sanık Bilal Y’nin avukatı, müvekkilinin suçsuz olduğunu savunarak, “Adli Tıp Kurumunun raporu ve otopsi raporunda ölüm nedenine ilişkin çelişkiler bulunmaktadır. Ceza hukukunda şüpheden sanık yararlanır. Müvekkilimin söz konusu suçu işlemediği kanaatindeyiz. Tahliyesini ve beraatini talep ederiz.” ifadesini kullandı.

Sanık Arif G’nin avukatı da maktulün vefat nedenine ait çelişkilerin bulunduğunu öne sürerek, “Ayrıca Bilal Y’nin kendi beyanı mevcuttur. Maktulü dereye atmaya karar verdiğinde buna Arif G’nin engel olduğunu açıklamıştır. Müvekkilim üzerine atılı suçu işlememiştir. Bu nedenle tahliyesini ve beraatini istiyoruz.” beyanında bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, evraktaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Karatay ilçesinde, 2020 yılında Hulusi İnan’ın (42) cesedi Sakyatan Mahallesi’ndeki su tahliye kanalında bulunmuş, İnan’ı darbederek öldürdükleri, akabinde cesedi su tahliye kanalına attıkları teziyle tutuklanan Arif G. ile Bilal Y. hakkında “kasten öldürme” suçlamasıyla dava açılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu