Haber

LGBT savunucusu doktordan itiraf: LGBT’lerin ömrü kısa!

  • Haber7

İstanbul Üniversitesi akademik kadrosunda yer aldığı dönemde onlarca gence ergenliği durdurucu tedaviler yaptırdığı ve cinsiyet değiştirme ameliyatlarına öncülük ettiği iddia ediliyor. LGBT savunucusu Prof. Dr. Şahika Yükselcinsiyet değiştirme konusunda çocuklaraHormon verilebileceğini söyledi ve tepki gösterdi.

Afrin operasyonuna karşı çıkan akademisyenlerin arasında olduğu da öğrenilen Şahika Yüksel’in geçtiğimiz yıl Medyascope üzerinden ‘LGBTİ’ler’ hakkında çarpıcı bir itirafta bulunduğu ortaya çıktı.

“LGBTİ HAYATLARI KISA”

Çocuklarla ilgili tepkisel açıklamalarda bulunan Şahika Yüksel’in yaklaşık bir yıl önce Medyascope’ta yaptığı itiraf ortaya çıktı.

yükselmek,” LGBT’ler de büyüyor, ömürleri kısalıyor ve hastalanma riskleri biraz daha yüksek. Ama her yaşta vardır, her yaşta zorluklar olabilir.‘ itirafını buldu.

 

KIRIK OLDUĞUNU BİLDİĞİM ZAMAN TUTAYI YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞTI

Can Candan isimli konuk bu iddiayı sorunca potu kaybettiğini anlayan ve çarkı döndürmeye çalışan Yüksel, LGBTİ’lerin ayrımcılığa maruz kaldığını öne sürerek savunmasına dikkat çekti.

________________

TEPKİLENEN SÖZLER

Çocukların hormon verilerek ve tepki gösterilerek baskı altına alınabileceğini söyleyen Yüksel, şu ifadeleri kullandı:

“Cinsiyet geçişi anlık bir iş değil, bir geçiştir. Geçiş sürecinde, toplumsal olarak görülmek ve cinsiyet kimliğine uygun fiziksel özelliklere sahip olmak, cinsiyete uymayan kıyafet, davranış ve mimikler talep etmekle başlar.” yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar.

Kişinin hazır olduğunu düşündüğümüzde, geri dönüşlü bir tedavi olan hormon tedavisi ile bedensel değişiklikler meydana geldiğinde ya da sahip olduğu cinsiyetin özellikleri dosyalanıp geri getirildiğinde, bundan memnun olduklarında kişinin mutlu olduğu düşünülür. kalıcı, ardından geri dönüşü olmayan cerrahi operasyonlar için hazır.

Tüm bu sürecin en başından itibaren ruh sağlığı uzmanları görev başındadır. 18 yaşından büyüklerse doğuştan kadın olanlara ve trans erkek olmak isteyenlere erkeklik hormonu, doğumda erkek olanlara ise kadınlık hormonu verilir. 18 yaşının altındaysa bu ergenler vücutlarından çok rahatsız oldukları için cinselliği baskılayıcı hormonlar da kullanabilirler.

KAYNAK: HABER7

kuluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu