Haber

LÖSEV lösemi ile mücadele eden çocuklara moral verdi

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Adalar Belediyesi, ÜNSPED “Hayata İzin Ver” projesi kapsamında Spor ve Kültür Kulübü ve Adalar Şehir Kurulu. Proje kapsamında lösemi ile mücadele eden çocuklar, Büyükada Taş Mektep’te gerçekleştirilen çalıştaya katıldı. Gün boyu fidan diktiler, dans ettiler, şarkılar söylediler, atölye etkinliklerine katıldılar, hem eğlendiler hem de öğrendiler.

Lösemi konusunda farkındalık yaratmak ve çocuklara moral vermek amacıyla Büyükada Taş Mektep’te etkinlik düzenlendi. “Hayata İzin Ver” projesi kapsamında düzenlenen çalıştaya lösemili çocuklar katıldı. Çocuklar, Kent Konseyi’nin bahçesine ve giriş caddesine duvara ve yere parmak boyaları bırakarak isimlerini yazmayı ihmal etmedi. Gün boyu şarkılar söyleyip dans eden çocuklar, fidan dikti.

Tedavide iyileşme noktasına gelen ve tedavisi biten üniversite öğrencileri de etkinliğe katılarak lösemi ile mücadele eden çocuklara hastalığı yenmeleri için mentorluk yaptı. Sürpriz hediyelerle çocukları sevindirdi. ÜNSPED Spor ve Kültür Kulübü Lideri Semra Demirer ve Heybeliada Lions Kulübü Lideri Hülya Güveli de hazırladıkları sürpriz aktivitelerle çocukların unutulmaz bir gün geçirmesine katkıda bulundu.

haberdursunbey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu