Haber

Mansur Yavaş: Bugüne Kadar Yaptığımız Açıklamalarda Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun İradesine Aykırı Hareket Etmeyeceğiz…

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, “Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesine aykırı hareket etmeyeceğimizi belirttik. Aynı çizgideyiz. Umudumuzdur” dedi. Millet İttifakı tüm paydaşları ile yoluna devam edecektir.”

Millet İttifakı bileşenlerinden 5 parti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olması konusunda anlaştı. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün adaylık için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu işaret etti.

Bunun üzerine akşam saatlerinde Ankara’ya gelen Ekrem İmamoğlu, CHP’li büyükşehir belediye başkanları ile görüştü. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde; Ankara Gölbaşı’ndaki ABB Konukevi’nde düzenlenen toplantıya Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde İmamoğlu’nun yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ev sahipliği yaptı. katıldı.

Depremin vurduğu bölge Hatay’dan çıkamayan CHP’li diğer büyükşehir belediye başkanlarının da destek verdiği toplantının ardından Hatay’dan çıkamayan Lütfü Savaş ve gelemeyen CHP’li diğer büyükşehir belediye başkanları da destek verdi. Henüz Ankara’ya gelmeyen İmamoğlu ve Yavaş, bu akşam sosyal medya hesapları üzerinden Meral Akşener ile bir mesaj paylaştı. cevap verdiler.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN İZNİ OLMADAN HAREKET ETMEYECEĞİMİZİ BELİRTTİK. AYNI HATTAYIZ”

Yavaş’ın bu akşam saat 23.40’ta Twitter hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu etiketleyerek yaptığı açıklama şöyle:

“Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesine aykırı hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı ile yoluna devam etmesidir.” tüm paydaşları. @ekremimamoglu”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu