Ekonomi

Merit Medical, yeni kanser cerrahisi sistemi için FDA onayı aldı

GÜNEY ÜRDÜN, Utah – Merit Medical Systems, Inc., bir sağlık teknolojisi şirketi. (NASDAQ: MMSI), SCOUT MD Cerrahi Rehberlik Sistemi için FDA 501(k) iznini aldığını duyurdu. Bu sistem, tümör konumlarını kesin olarak belirlemek için dört farklı reflektör konfigürasyonunun implantasyonunu mümkün kılarak meme ve diğer yumuşak doku kanserlerine yönelik ameliyatların hassasiyetini artırmak üzere tasarlanmıştır.

SCOUT MD sistemi, çevredeki sağlıklı dokuya verilen zararı en aza indirirken daha doğru eksizyonları kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu potansiyel olarak hastaların tekrar eksizyona ihtiyaç duyma olasılığını azaltabilir; Bu, genellikle ilk sonuçların net olmadığı durumlarda gerekli olan ikinci bir ameliyattır. Göğüs Cerrahisi Onkoloğu Dr. John Vincent Kiluk’a göre yeni teknoloji, cerrahların rezeksiyon sınırlarını daha iyi tanımlamasına olanak tanıyacak ve daha büyük tümörlerde yeterli marj elde etme yeteneğini artıracak.

Merit’in SCOUT MD Cerrahi Rehberlik Sistemini piyasaya sürmesi, SCOUT Radar Lokalizasyon Sistemi ve SAVI Brachy Sistemini içeren onkoloji portföyünü genişletiyor. Şirketin yeniliğe odaklanması, Ocak 2024 itibarıyla hasta prosedürleri için 500.000’den fazla cihaz dağıtması ve onkoloji bakımını iyileştirmek için gerçek dünyadan kanıtlar toplamasıyla vurgulanıyor.

SCOUT MD’nin geliştirilmesi, meme kanserinin dünya çapında en yaygın kanser olduğu ve 2020 yılında tahmini 2,3 milyon kadına teşhis konulacağı göz önüne alındığında özellikle değerlidir. Yaygın bir tedavi seçeneği olan lumpektomi, vakaların %20 ila %30’unda tekrar ameliyatlara yol açar. İlk ameliyatta yetersiz sonuç alınması nedeniyle.

1987 yılında kurulan Merit Medical, kardiyoloji, radyoloji ve onkoloji dahil olmak üzere çeşitli tıbbi prosedürler için tek kullanımlık tıbbi cihazların geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımı konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket, dünya çapında yaklaşık 7.000 kişiyi istihdam etmektedir ve hasta deneyimlerini ve sonuçlarını iyileştirmek için sağlık teknolojisinde yenilikleri teşvik etmeye kararlıdır.

Bu duyuru Merit Medical Systems, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanılarak yapılmıştır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habermuratpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu