Ekonomi

NIO Inc.’in durumu JPMorgan tarafından nötr seviyeye yükseltildi

Çarşamba günü JPMorgan, NIO Inc. (NIO) hisselerine ilişkin görüşünü revize ederek elektrikli araç üreticisini bir önceki Underweight notundan Neutral notuna yükseltti. Derecelendirme ayarlamasının yanı sıra, finans kuruluşu Nio için fiyat hedefini de hisse başına 4,80 $ olan önceki hedefinden 5,40 $ ‘a yükseltti.

Revizyon, Nio’nun hisselerinin %40’lık sert bir düşüşle Nisan ortasında en düşük değerine ulaştığı ve ardından güçlü bir toparlanma yaşadığı önemli fiyat dalgalanmaları döneminin ardından geldi. Bu dalgalanma, aynı zaman diliminde yalnızca %1’lik bir düşüş yaşayan ve ardından %16 değer kazanan daha geniş MXCN endeksiyle tam bir tezat oluşturdu.

JPMorgan tarafından yapılan yeniden değerlendirmede son dönemde yaşanan iki olay etkili olmuştur. İlk olarak, Çin hükümeti otomobil talebini canlandırmak üzere tasarlanmış ekonomik tedbirler uygulamaya koymuş olup, özellikle Yeni Enerjili Araçlara (NEV’ler) yönelik politikalar Nio üzerinde olumlu bir etki yaratması muhtemeldir.

İkinci olarak Nio, tüketiciler için aylık akü kiralama maliyetini yaklaşık %25 oranında azaltan yeni bir akü abonelik modeli (BaaS) sunarak showroom ziyaretlerinde ve BaaS seçeneğinin benimsenme oranında önemli bir artışa yol açmıştır. Daha önce %20-30 olan benimseme oranı %60-70’e yükseldi ve bu da Nio’nun satışları üzerinde olumlu bir etki yarattı.

JPMorgan, tüketicilerin yaklaşık 70.000 Rmb tasarruf etmesini sağlayan BaaS programının Nio’nun gelirini etkilemediğini çünkü Nio’nun %19 hissesine sahip olduğu bir bağlı şirket tarafından yürütüldüğünü belirtiyor.

Banka, 2024 ve 2025 yılları için Nio’ya yönelik satış tahminlerini %9-11 oranında hafifçe artırmıştır. Bununla birlikte, brüt kar marjı (GPM) ve net gelir tahminlerinin piyasa konsensüsünün altında kaldığını belirttiler. Bu güncellenmiş kazanç tahminleri, Aralık 2024 fiyat hedefi olan 5,40$’a yansıtılmıştır.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

haberyenimahalle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu