Haber

Refah Partisi’nin Düzce’deki minibüsünde sadece erkek adaylar görev aldı.

Tekrar Refah Partisi, Düzce Milletvekili adaylarının propagandasını yapmak amacıyla hazırladığı minibüs üzerindeki görsellerde . partinin DüzceÖte yandan araçta sadece Türkiye 2. sıra milletvekili adayı Çiğdem Kulalı Seçkin’in adı ve karartılmış bir görüntüsü vardı.

Refah Partisi yine üç milletvekili kazandı. Düzcesırasıyla Nezir Merttürk, Çiğdem Kulalı Seçkin ve Mithat Kütükoğlu’nu aday gösterdi.

Ancak Refah Partisi Düzce Seçimlerde kullandığı minibüsteki görüntüler, kadın adayın fotoğrafının olmaması nedeniyle dikkat çekti. Çünkü minibüste sadece Başkan Fatih Erbakan ile 1. ve 3. sıradaki erkek adayların isimleri ve fotoğrafları vardı. Araçta sadece partinin Düzce 2. adayı Çiğdem Kulalı Seçkin’in adı yer alırken, görsel için koyu bir siluet kullanıldı.

Yine Refah Partisi; AKP, MHP, BBP, HÜDA PAR ve DSP ile birlikte Cumhur İttifakı’nda yer alıyor.

İstanbul Sözleşmesi’ni sık sık eleştiren Refah Partisi, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un yürürlükten kaldırılmasını istiyor. Yine Refah İdaresi, protokolde 6284’ün yürürlükten kaldırılması taleplerinin AKP tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu