Ekonomi

Sunoco, 7,3 Milyar Dolar Değerindeki Hisselerle NuStar Energy’nin Tamamını Satın Alacak

NuStar Energy LP’nin (NS) hisseleri, şirketin yalnızca borsa işlemiyle Sunoco LP (SUN) tarafından satın alınacağının duyurulmasının ardından Pazartesi günü piyasa açılışından önce %21’den fazla arttı. İşlemin toplam değeri, üstlenilecek borç dahil 7,3 milyar dolardır.

Bu işlemde, NuStar adi hisse senedi sahipleri, sahip oldukları her birim NuStar adi hisse senedi için 0,400 Sunoco hissesi alacak. Bu değişim oranı, 19 Ocak 2024’te sona eren 30 gün boyunca NuStar ve Sunoco hisselerinin günlük hacim yüklü ortalama fiyatlarının ortalamasına göre %24’lük bir artışı temsil ediyor. Bu aynı zamanda NuStar’ın 2024 yılı sonundaki hisse fiyatına göre de %31’lik bir artışı temsil ediyor. son işlem seansı.

Her iki şirketin yönetim kurulları, işlemin tamamlanmasından sonraki üçüncü yıl itibarıyla yıllık en az 150 milyon dolar maliyet tasarrufu sağlaması beklenen işlemi onayladı. İşlemin 2024 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Sunoco, NuStar’ın Seri A, B ve C İmtiyazlı Hisse Senedi, Hisse Senedi Borçları, Döner Kredi Anlaşması ve Alacak Hesabı Finansmanı Sözleşmesi dahil olmak üzere çeşitli finansal araçlarını yeniden finanse etmek için 364 gün vadeli 1,6 milyar dolarlık kısa vadeli bir kredi ayarladı. .

Satın almanın tamamlanmasından önce NuStar, hissedarlarına nominal hisse başına 0,212 $ nakit ödeyecek.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

corlu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu