Haber

TGS, AFP’de 3 Mayıs’ta greve gidiyor

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Agence France-Presse (AFP) patronu ile toplu iş sözleşmesi müzakerelerinden bir türlü varılamaması üzerine 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde greve başlayacaklarını duyurdu.

‘BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜNDE GREV YAPIYORUZ’

TGS’den yapılan açıklamada, “Üç ayı aşkın süredir devam eden müzakerelerde, Türkiye’de tüm çalışanları derinden etkileyen ekonomik krizi yok sayan, uzlaşmak istemeyen bir yaklaşımla karşı karşıya kaldık” denildi. haber yapıp tüm dünyaya duyurmalarına rağmen gerçek enflasyon oranlarından bahsediyorlar.Her gün eriyen fiyatlarımızla ay sonunu getiremesek de maalesef bunu telafi edecek bir teklif göremedik.

AFP’nin Türkiye ofisinde görev yapan üyelerimiz, Türkiye’de ve dünyada örnek işlere imza atmış, ödüller almış, AFP’ye hem itibar hem de para kazandırmış ancak hak ettiği ücreti alamamış gazetecilerdir. Bugün hem hakkımızı almak için grev kararımızı duyuruyoruz hem de 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde greve başlayacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Sendika olarak bu noktaya gelmemek için elimizden geleni yapmamıza rağmen maalesef kesin bir cevap bulamadık. AFP yönetimini çalışanlarının ücretlerini hak ettikleri seviyeye yükseltmeye ve bu süreci grevsiz bitirmeye davet ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu