Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Yönetimi milletvekillerine sigara yasağı uyarısı yaptı

TBMM’de kapalı alanlarda sigara içilmesine ilişkin şikâyetlerin ardından TBMM Yönetim Kurulu, milletvekillerine “sigara yasağı” konusunda uyarıda bulunan bir yazı yayınladı.

TBMM İdare Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu, milletvekillerine “sigara yasağı”yla ilgili yazı gönderdi.

Yazıda, Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Denetlenmesi Hakkında Kanun ile kamu hizmet binalarının kapalı alanlarında tütün ürünlerinin tüketilemeyeceğine karar verildiği belirtildi.

Yazıda, “Tütün Ürünlerinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde Kullanılması ve Zararlarının Önlenmesine İlişkin Yönetmelik”in, tütün ürünlerinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde kullanımının önlenmesine ilişkin süreçlere ilişkin yöntem ve esasları düzenlediği belirtildi. TBMM hizmet binaları, millet sarayları ve sosyal tesislerin kapalı alanları ile araçlarda ise şu ifadelere yer verildi:

“Kanunları oluşturan makam olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temsilcileri olarak milletvekillerimizin, kanun kararlarına uyma konusunda son derece hassas davrandıkları ve yürütülen çalışmalara içtenlikle destek verdikleri bilinmektedir. Ancak son dönemde, Türkiye Büyük Millet Meclisi içindeki kapalı alanlarda, özellikle Meclis çalışma ve danışma odalarının bulunduğu Halkla İlişkiler Binası içindeki kapalı alanlarda sigara içme yasağı getirildi. Bu durumun yarattığı rahatsızlık nedeniyle söz konusu kararları hatırlatma ihtiyacı doğdu.”

Yazıda bu konuda hassasiyet istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu