Ekonomi

Suriye’ye giden TIR’a gümrükte 25 milyon lira baskın

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, söz konusu operasyona ilişkin bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Operasyonu gerçekleştiren ekibi tebrik eden Bolat, Ticaret Bakanlığı olarak kaçakçılara tolerans göstermediklerini belirtti.

Bakan, “Gümrük Muhafaza teşkilatımız, kaçak ticaretle mücadelede aktif rol alarak, kamu sağlığı ve güvenliğini ön planda tutarak çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.” dedi.

Bolat, şöyle devam etti: “Ekiplerimiz, Öncüpınar Gümrük Kapısı’nda bir TIR’a yönelik gerçekleştirilen operasyonda 25 milyon lira değerinde ilaç ve kimyasalın yanı sıra kamera, drone, cep telefonu gibi elektronik eşyalar ele geçirildi.”

Öğe sayıldı

Operasyona ilişkin Ticaret Bakanlığı’ndan da açıklama geldi.

Açıklamaya göre, Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen risk analizi çalışmaları çerçevesinde, Suriye’ye gitmek üzere Öncüpınar Gümrük Kapısı’na gelen TIR’da arama yapıldı.

Aramada, yaklaşık 280 litre olduğu belirlenen 57 bidonda plastik kutulara gizlenmiş 266 bin 723 çeşitli ilaç, “dietil eter” kimyasal elementleri, drone ve kameralardan oluşan 30 elektronik eşya ve 16 cep telefonu eşyası ele geçirildi. Kaçak eşyanın bedelinin ise yaklaşık 25 milyon lira olduğu belirlendi.

haberkumluca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu