Haber

Torbalı’da asfalt seferberliği yeniden başladı

İlçede yürütülen altyapı çalışmalarının ardından asfalt çalışmasına başlayan Torbalı Belediyesi, belediyenin öz kaynaklarıyla 50 bin tonluk asfalt ihalesini tamamladı. Bu kapsamda daha önce 1. kat asfaltın atıldığı Torbalı Sokak’ta 2. kat asfalt serimine başlandı.

Torbalı’da son 1,5 yıldır asfalt seferberliği yürüten Torbalı Belediyesi, ilçede alt yapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokakları asfaltlamaya devam ediyor. İlçenin 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak altyapı çalışmalarının ardından neredeyse tüm cadde ve sokakların kazıldığı Torbalı’da; Kentin büyük bölümünde asfaltlama çalışması yapıldı. Asfalt çalışmalarına kaldığı yerden devam eden Torbalı Belediyesi, belediyenin öz kaynaklarıyla 50 bin tonluk asfalt ihalesini tamamladı. Bu kapsamda daha önce 1. kat asfaltın atıldığı Torbalı Sokak’ta 2. kat asfalt serimine başlandı.

‘Tek bir kötü yol olmayacak’

Cadde üzerinde yoğun mesai harcayan gruplar, asfalt serim işlemini 3 etapta tamamlayacak. Ertuğrul Dörtyol mevkiine kadar sıcak asfalt seriminin yapılacağı sokaktaki çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Torbalı Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla gerçekleştirilen asfalt çalışması mahalleli tarafından da memnuniyetle karşılandı. Öte yandan grupların çalışmalarını inceleyen Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Sokaklarda asfaltlama çalışmaları yapmak üzere öz kaynaklarımızla aldığımız 50 bin ton asfaltın serim çalışmalarına başladık. ilçemizde altyapı çalışmaları nedeniyle yıkılan. Çalışmalarımız bozuk tek bir yol kalmayana kadar devam edecek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu